זהו כבר הפוסט החמישי בו נותן הח"מ לקוראי 'הטרקלין' שירות של ביקורת בתי משפט בערי השדה. כזכור, הביקורת אינה חלילה על רמתם המשפטית של היושבים בדין בבתי משפט אלה, או על כל עניין הנוגע לתיקים הנדונים בהם, אלא מטרתה לתת תשובה מעשית לעורכת הדין המגיעה לאותה עיר שדה מהעיר הגדולה, ושואלת עצמה היכן תוכל לחנות, האם ניתן להגיע למקום בתחבורה ציבורית, והאם תמצא סנדביצ'ים טריים במזנון, או שמא עדיף להוציא יום מחלה, ולהטיל על המתמחה הזוטרה במשרד לעלות על האוטובוס לטבריה. – הפנייה היא בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד.
והיום – בית משפט השלום בטבריה.

אח, טבריה, טבריה, לו היית צפת! ובעצם המדובר בשני בתי משפט דומים מאוד, הנמצאים בשוליה של תחנת משטרה בבניין שהיה אי אז, בשנות המרד הערבי 1936 – 1939, מצודת טיגארט. המדובר בבית משפט די גדול, ובו כמה וכמה שופטים, הדנים במבחר של עניינים פליליים ואזרחיים.

מכל מקום, אם טבלתי כבר במימי הכינרת, או שהעונה היא עונת החורף, וזכרונות מימי הורדוס וד'אהר אל עומר לא עושים לי את זה, ובכל אופן מאיזו סיבה בעולם אני נדרשת להגיע לבית משפט השלום בטבריה, האם אשרוד את ההליך? האם עלי לקפוץ על התיק כמוצאת שלל רב, או באמת עדיף להתפטר ולא להגיע לשם? הנה כל מה שצריך לדעת –

כתובת – שד' מנחם בגין 1, טבריה.
משרת את – תושבי טבריה רבתי, והיישובים הסמוכים.
תחומי פעולה – פלילי, אזרחי, משפחה. יש לציין כי לאחרונה יושב בית המשפט למשפחה בטבריה בבניין בית המשפט בנצרת. TVERYAA
דרכי הגעה – הבניין נמצא בתחנת המשטרה הנמצאת בכניסה לטבריה מכיוון צומת גולני. אחרי הרמזור הראשון מצד ימין. אי אפשר לפספס.
חנייה – יש מספר רב של מקומות חנייה באזור בית המשפט עצמו. לעיתים קצת עמוס וצריך לתמרן ולחפש, אך לרוב החניה נמצאת.
הבניין – כאמור, תחנת טיגרט מימי המאורעות, ז'אנר מוכר וחביב באזור הצפון. מצד אחד, המדובר בבניין חסון, שיעמוד ודאי בפני התקפת הכנופיות של קאוקג'י, אם אלו ירהיבו עוז להסתער אל מול מקלעי הברן ורובי הווינצ'סטר הקולעים אל חוט השערה. מצד שני, זה עתה מלאו לו כשבעים וחמש שנה.
מזנון – מזנון נהדר בבניין קטן מחוץ לבית המשפט. יש שם סנדביצ'ים וחביתות, אך אני לכשעצמי משתדל שלא לפספס את הקפה השחור המבושל על פתיליה.
עישון – הבניין עצמו הוא כמובן אזור ללא עישון. ניתן לעשן בחוץ.
נגישות לנכים – הבניין כולו בקומת הקרקע, אין בעיות נגישות.
Claim to Fame- לא שידוע לי.
לסיכום – המדובר בבית משפט גדול למדי, המשרת את תושביו של אזור רחב, ונותן מגוון של שירותים פליליים ואזרחיים. את העובדה שמדובר בבניין עתיק מקזז הקפה המבושל במזנון, והחנייה השופעת. 7 בסולם גרוניס.

מודעות פרסומת