זהו כבר הפוסט הרביעי בו נותן הח"מ לקוראי 'הטרקלין' שירות של ביקורת בתי משפט בערי השדה. כזכור, הביקורת אינה חלילה על רמתם המשפטית של היושבים בדין בבתי משפט אלה, או על כל עניין הנוגע לתיקים הנדונים בהם, אלא מטרתה לתת תשובה מעשית לעורכת הדין המגיעה לאותה עיר שדה מהעיר הגדולה, ושואלת עצמה היכן תוכל לחנות, האם ניתן להגיע למקום בתחבורה ציבורית, והאם תמצא סנדביצ'ים טריים במזנון, או שמא עדיף להוציא יום מחלה, ולהטיל על המתמחה הזוטרה במשרד לעלות על האוטובוס לנהריה. – הפנייה היא בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד.
והיום – בית משפט השלום בנהריה.

בית משפט השלום בנהריה

הבלוג שב למחוז חיפה, לאחר היעדרות ארוכה. בית המשפט האחרון שנסקר היה בית משפט השלום בעכו, בו נמצא, כזכור, כי בית המשפט מעניק שירותים נוחים ויעילים לבאיו. לצערנו, בית משפט השלום בנהריה אינו עומד באותה רמה. המדובר בבית משפט קטן וצנוע, שאינו עצמאי, אלא משמש מעין סניף של בית משפט השלום בקריות. אז אם ביקרתי כבר בטיילת בנהריה, בין הסיין והגעתון אני מעדיפה את הסיין, וזכרונות מימי העלייה החמישית לא עושים לי את זה, ובכל אופן מאיזו סיבה בעולם אני נדרשת להגיע לבית משפט השלום בנהריה, האם אשרוד את ההליך? האם עלי לקפוץ על התיק כמוצאת שלל רב, או באמת עדיף להתפטר ולא להגיע לשם? הנה כל מה שצריך לדעת –
כתובת – רח' סוקולוב 5 דרך הים 1, נהריה.
משרת את – תושבי נהריה רבתי.
תחומי פעולה – בבית המשפט יושבת שופטת אחת, המטפלת בעניינים אזרחיים ומקומיים. יש בבית המשפט לשכת שופט אחת, ומזכירות אחת בה יושבת, עד כמה שראיתי, מזכירה אחת.
דרכי הגעה – נורא פשוט. נכנסים מצומת נהריה מרכז (תחנת האוטובוס / רכבת), נוסעים מערבה לאורך כל נהר הגעתון הגועש. ממש בסוף, כשרואים את הים, פונים שמאלה בצומת T, לרחוב סוקולוב. נוסעים כמה עשרות מטרים והגענו אל בית המשפט.
חנייה – אין דבר כזה. ליד בית המשפט עצמו חמש חניות המיועדות לעובדי בית המשפט. ברחוב סוקולוב עצמו יש מקומות חניה, שאם יש מזל יהיו ריקים. אין חניון ציבורי בסביבה. משזה נאמר המדובר ברחוב שקט מאוד שהתנועה בו מועטה, ובדרך כלל ניתן לחנות בו.
הבניין – כשדיברנו על בית משפט השלום בעפולה, מסרתי את הידע הידוע לי כעפולאי שהבניין שימש בשנות השישים את המוסד לביטוח לאומי. רק אלוהים יודע למה נועד במקור בניין בית משפט השלום בנהריה, אבל אסתכן בניחוש פרוע שאין המדובר בבית משפט. המדובר במבוך של כוכים קטנים, שאינו מזכיר שום בית משפט מתפקד אחר שאני מכיר. הבניין הוא בניין חד קומתי קטן שנבנה בשנות הארבעים או החמישים, או אף לפני כן. בשל העובדה שהמדובר בבניין חד קומתי, נראה לי שאין בעייה משמעותית של נגישות נכים. בכל מקרה יש שתיים שלוש מדרגות בין הבניין ובין הבודק'ה של השומר, ולא ראיתי שם מסוע לנכים, אבל ייתכן שיש ולא שמתי לב.
מזנון – נו, באמת… אין גם מקום שאפשר לרכוש אוכל בטווח סביר, כי להתחיל לחזור לשדרות הגעתון ולחפש שם חנייה זה לא ריאלי. תביאו סנדביצ'ים מהבית. הייתי ממליץ על מסעדת אורי בורי בנהריה אבל הוא עבר לעכו כבר לפני איזה עשר שנים.
עישון – הבניין עצמו הוא כמובן אזור ללא עישון. יש מעין רחבונת מרוצפת בין הדלת של המבנה עצמו לבודק'ה של השומר שראיתי אנשים מעשנים שם.
Claim to Fame- המדובר בבית משפט קטן וצנוע ביותר. אסתכן לומר שבית המשפט לא ראה דרמות משפטיות גדולות, וזאת כפי הנראה עקב מזגם הטוב של תושבי נהריה.
לסיכום – המדובר בבית משפט חדש קטן ומצומצם, מעין סניפון של בית משפט השלום בקריות. העניינים מתנהלים בו על מי מנוחות בשקט ובשלווה. מקבלים את חבילת הבסיס – שופט + מזכירות. 6 בסולם גרוניס.

מודעות פרסומת