תגיות

, , ,

פקולטת האם שלי (אני לא בטוחה שהיא האלמה מאטר שלי כי עשיתי בה רק את הדוקטורט בעוד את התואר הראשון שלי עשיתי באוניברסיטת תל אביב) – הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה ייסדה לרגל השנה החדשה בלוג משפטי חדש, תחת השם המיוחד דייןMeet  (פרשנות לשם ראו כאן 🙂 ). הבלוג מבקש להוות במה לדיונים משפטיים וחוץ משפטיים לקהילת הדוקטורנטים של הפקולטה ולמשפטנים אורחים שיבקשו לחלוק את תובנותיהם על גבי במה זו .

את הזכות לכתוב את הפוסט הראשון קיבל אחר כבוד פרופסור גד ברזילי דיקן הפקולטה למשפטים. תחת הכותר יסוד בלוג כמעשה לוגי הוא מיטיב לנמק את הרציונל העומד מאחורי פתיחת הבלוג .

לקונספט החדש אחראים פרופסור שולמית אלמוג ועו"ד אייל ברוק דוקטורנט בפקולטה ויוזם הבלוג. בגילוי נאות אציין כי לשמחתי הרבה נפלה בחלקי הזכות לשתף בתובנותיי אודות ניהול בלוג משפטי קבוצתי מניסיוני בטרקלין.

לפני מספר ימים עלה פוסט אישי שלי העוסק בדוקטורט שלי ובבחירות הבאות עלינו לטובה בעוד ימים ספורים. אני מנצלת במה זו הן כדי להכיר לכם את הבלוג החדש והן כדי לשתף אתכם במחשבותיי כפי שהועלו בדייןMeet.

להלן הקישור לפוסט  – בחירות 2013  ולחילופין הטקסט המלא:

הבחירות האלו הן סגירת מעגל עבורי.  בחירות 2006 התקיימו בדיוק לאחר שכתבתי את הצהרת הכוונות הראשונה שלי ללימודי הדוקטורט לפני שש וחצי שנים…תכננתי להשוות בין השימוש האישי  של חברי כנסת באינטרנט לצרכים פוליטיים לבין השימוש המקביל של חברי פרלמנט בריטיים באינטרנט.  ממש שבועות ספורים לפני הבחירות נסעתי לסמינר מחקר בינלאומי מטעם ה British Council בנושא העצמה והשתתפות בחברת הרשת (Empowerment and Participation in the Network Society). רצה הגורל וזו הייתה ההרצאה האקדמית הראשונה שלי…דווקא בחו"ל, דווקא באנגלית, דווקא ללא שום קהל אוהד. כל הטיסה התכוננתי ושיננתי, בסוף חילקו אותנו לקבוצות והרצתי בפני איזה שלושה או ארבעה חבר'ה, שגם הם היו לחוצים כמוני לסיים עם זה…ההרצאה עסקה בקמפיינים המקוונים (לא ממש היו כאלו, בטח לא בהשוואה למה שאתם מכירים היום) של בחירות 2006…בבריטניה עוד ידעו על מה אני מדברת…בארץ? הצהרת הכוונות בקושי עברה…לא ממש הבינו על מה אני מדברת ומה בדיוק יש לחקור בתחום הזה…

שנתיים וחצי עברו…לא אלאה אתכם בכל התסבוכות האקדמיות והלא אקדמיות שהיו מנת חלקי בתקופה הזאת אבל אציין רק כי עם סיומן הייתי במקום אחר לגמרי…הצעת המחקר (שונה לגמרי כמובן וממוקדת בחברי הכנסת הישראליים) עברה, היתה לי מנחה חדשה ומצוינת (ניבה), גיבוי פקולטטי (עברתי מן הרשות ללימודים מתקדמים אל הפקולטה למשפטים) והשתייכות למרכז מחקר (מרכז חיפה למשפט וטכנולוגיה) ואז הבחירות הוקדמו והקלפים שוב נטרפוL…מה גדולה היתה אכזבתי…עד שסופסוף תכננתי להתחיל את השלב האמפירי הראשון של המחקר (ניתוח תוכן של אתרי אינטרנט אישיים של חברי כנסת במהלך כהונתם) נפלו עליי הבחירות. בפועל, זה גרם לכך שהמחקר נדחה בעוד חצי שנה מפני שהיה עליי להמתין שהכנסות יתחלפו ושחברי הכנסת החדשים יסתגלו לתפקידם בטרם אתחיל לבחון את אתריהם. אבל לא אמרתי נואש….את הזמן ניצלתי למעקב צמוד אחר התנהלויות הקמפיינים המקוונים … מחקר שהוביל בסופו של דבר לכתיבת שני מאמרים.

בחודש מרץ 2012, כמעט נפל לי הלב פעם נוספת למכנסיים…כאשר נתניהו החל מדבר על הקדמת הבחירות. אמנם השלב האמפירי נסתיים אך פרק הדיון והמסקנות עדיין לא היה כתוב וחששתי שהבחירות יחייבו פתיחה מחודשת של כל ממצאי המחקר. מצחיק אבל אני חושבת שאני היחידה שנשמה לרווחה כשמופז נכנס לממשלה עם הליכוד ונתן לי עוד כמה חודשים של אוויר לנשימה…

כשהוחלט בכל זאת על הקדמת הבחירות לפני מספר חודשים, כבר לא חששתי…אני נמצאת כעת ממש בישורת האחרונה..מתקנת ומגיהה את פרקי הדוקטורט בטרם אעביר גרסה מלאה למנחה שלי..אבל מול עיניי קורם עור וגידים אותו חזון שראיתי בדמיוני בשנת 2006. היום שלי יחימוביץ' פונה לנתניהו על קיר הפייסבוק שלו והסרטון של מירי רגב מנופפת בדגל ישראל מפורסם כשעה לאחר התרחשות האירוע ברשת. אז אם שאלתם את עצמכם, לא, אני לא משועממת בימים אלו בדיוק להיפך….סיום הדוקטורט ומערכת הבחירות לא מותירים לי דקה פנויה אבל אולי בעוד כמה חודשים יהיה לי דוקטורט מאושר ביד ועוד איזה מאמר 🙂

מאחלת בהצלחה לקולגים החדשים.

לכו להצביע על פי צו אמונכם !

שרון

מודעות פרסומת