תגיות

מסתבר שביום שישי האחרון, 31.8.2012, היה Blog Day – יום שמוקדש להרחבת ההיכרות של הבלוגוסופירה, כאשר הכלל הבסיסי הוא שכל כותב בלוג משתף את קוראיו בחמישה בלוגים מועדפים עליו, בתחומי עניין שונים ומכל העולם. הטרקלין הוא בלוג קבוצתי, ואני לא מניח שיש רשימה משותפת של חמישה בלוגים שמועדפת על כל כותביו. לכן, אסתפק בהצגת חמישה בלוגים שאני באופן אישי מאוד אוהב, וממליץ לקוראי הטרקלין לבקר בהם. בכוונה לא התמקדתי בבלוגים בתחום המשפט. כן. מסתבר שגם למשפטנים יש עוד תחומי עניין.

1. הבלוג הראשון, עונג שבת, מוקדש בעיקר למוזיקה ולתרבות. תוך זמן קצר תגלו כי התמכרתם לעדכון השבועי (ביום שישי, לרוב בשעה מאוחרת) שכולל בעיקר הפניות קצרות לתקליטים חדשים (כן, אני יודע שזה קצת ארכאי לדבר על תקליטים. אני תקוע בשנות השמונים) ולדיונים ואירועים בתחום התרבות. הבעיה היחידה – מהר מאוד מגלים שמה שמגיע בתור רשימת הפניות תמימה תופס לכם חלק ניכר מהזמן החופשי בסוף השבוע…

 2. תחום נוסף שאני מאוד זה אוכל. יש המון בלוגים שעוסקים בכך. אחד הבלוגים המוצלחים הוא בצק אלים, בלוג בישול יפהפה, שכולל בעיקר מתכונים מפורטים לפרטי פרטים המלווים בתמונות המתארות את שלבי ההכנה. נותן המון השראה לכל מי שאוהב לבשל, ותחושת תסכול עמוקה למי שלא. למי שלא אוהב לבשל אבל אוהב לאכול, אני מציע את פודי – בלוג האוכל של מיכאל וייס.  מיכאל הוא חבר שלי, שיודע לאכול ועוד יותר מכך, לכתוב.

3. גל אמיר, אחד מכותבי הטרקלין, מנהל בלוג אישי מקסים בשם הבלוג של אבו אלמוג. תמיד מעניין ומעורר מחשבה, לעיתים מצחיק, לעיתים מרגש. מתוך רשימת הנושאים בהם הבלוג עוסק: "הרהורים על טבע העולם, הפכפכותן של נשים, בגידת הגוף והדעיכה המנטלית בגיל הקשיש 42, כמה טוב היה פעם וכמה רע עכשיו, וכיוצא בזה". גם איילת עוז, מכותבות הטרקלין, מנהלת בלוג אישי, מקסים אף הוא, בשם ללא אליבי. מחשבותיה של איילת על העולם, על לימודי הדוקטורט, על זוגיות, הורות, ועוד נושאים לרוב. תענוג.

 4. בלוג קטן, שכנראה רק אני קורא, בשם צריכה לחשוב על זה – השטויות שרצות לי בראש. פוסטים קצרצרים של אנונימית בשם זרש שקשה להגדיר. אסתפק בדוגמא. "שלילה כפולה, אני לא יודעת מה יותר מרתיח – אלה שקונים ג'יפ כי חסר להם משהו בין הרגליים, ואז נדבקים אליך מאחור, או אלה שקונים ג'יפ כדי להרגיש יותר בטוחים על הכביש, ונוסעים בקצב של צב". אותי זה משעשע.

 5. עידן השוק החופשי הוא הבלוג של תמר בן יוסף. תמר כיהנה בעבר כסמנכ"ל לתכנון וכלכלה במשרד התעשייה והמסחר והבלוג שלה כולל מחשבות על "הצד הלא נכון של הכלכלה", זה שמאמין בפרטים ובתכנון, ולא בריצה אחר השוק החופשי ו"היד הנעלמה".

 מה אתם קוראים?

.

מודעות פרסומת