תגיות

מחר יושק הכרך הרביעי של כתב העת המשפטי האקדמי "מעשי משפט – כתב עת למשפט ולתיקון חברתי" (עורך ראשי: ד"ר עופר סיטבון, שהוא גם כותב "הארכיון"). כתב העת יוצא מטעם תוכנית 'המשפט בשירות הקהילה' בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב (בהנחייתה האקדמית של פרופ' נטע זיו, ובניהולה, עד לאחרונה, של עו"ד טל קורמן). כתב העת עוסק בתחום הרחב של עריכת הדין החברתית-ציבורית. שלושת כרכי כתב העת, שכבר פורסמו (ראו כאן ו-כאן), ביססו את היות כתב העת במה מרכזית לעיון ולמחקר של שאלות הלקוחות משדה העשייה המשפטית החברתית.

השקת כתב העת תיערך במסגרת הכנס השנתי (השני) על עריכת דין ציבורית-חברתית בישראל 2012: הלכה ומעשה (הכנס ייערך בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. הנה נוסח ההזמנה). במסגרת הכנס, הרצאתו של העיתונאי דרור פויר, "כל אחד חושב שהוא חברתי – האם התקשורת והמשפט מקדמים שינוי חברתי?", ושני מושבים, הראשון שכותרתו "גבולות השיח המשפטי ומעבר להם: האתגר של עריכת הדין הציבורית-חברתית" והשני שכותרתו "אם כבר לבד, אז שיהיה בתנועה – עורכי דין ציבוריים-חברתיים: האם אנחנו חלק מתנועה חברתית?". כן תינתן הרצאתו של פרופ' גדעון קונדה "תפיסות מקצועיות מתחומים טיפוליים ככלי לקידום עריכת הדין הציבורית-החברתית".

במסגרת הכרך הנוכחי עתידים להתפרסם מאמרים פרי עטם של שלושה מחברי הטרקלין: מאמרו של ד"ר אמיר פז-פוקס "משפט תחת מחאה: המשפטנים והמחאה החברתית של קיץ 2011"; ומאמר של איילת עוז ושלי "היכן הבלוגוספירה המשפטית בישראל?" (שראוי לציין כי אגב כתיבתו נולד בלוג זה…). אמיר ואיילת עתידים גם להשתתף במושבי הכנס. נציין גם כי בכרך ג' של כתב העת התפרסם מאמרו של חבר הטרקלין אפי מיכאלי, "העותר הציבורי ובית המשפט: מסקנות מפרשת ביטול הפרטת בתי-הסוהר".

כתב העת "מעשי משפט" מתייחד, בין היתר, ברצונו להגביר נגישות האקדמיה המשפטית לציבור הרחב ולעורר שיח ציבורי המערב את האקדמיה והפרקטיקה. לצורך כך, כל המאמרים המתפרסמים בכתב העת נגישים לקריאה ברשת האינטרנט. כמו כן, כתב העת רשום תחת רישיון Creative Commons, שביחס לרשיון "הקלאסי" כולל פחות מגבלות על זכויות יוצרים ויותר אפשרות לשתף ולהפיץ את תכני כתב העת.

בהתאם לכך, במסגרת השקת הכרך הרביעי של כתב העת, אנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה חדשני בין "מעשי משפט" לבין "הטרקלין", במסגרתו עתידות להתפרסם, במהלך השבועות הקרובים, רשומות המתארות בקצרה את המאמרים הנכללים בכתב העת. לכל רשומה יצורף הנוסח המלא של המאמר. תכלית שיתוף הפעולה היא להגביר את נגישות המאמרים ואת הדיון הציבורי בעניינם. זאת, על בסיס האמונה המשותפת, של "מעשי משפט" ושל "הטרקלין", בהנגשת הידע המשפטי לציבור הרחב, ובחשיבות הדבר לשינוי חברתי.

מודעות פרסומת