קוראים רבים ודאי מכירים את התלאות ש(חלק מ)חברות התקשורת מעבירות כל לקוח שמבקש לסיים את ההתקשרות עימן, ובכלל זאת, המתנה ממושכת לנציג, העברה לנציג נוסף ("מחלקת שימור לקוחות") ובעיקר הפעלת לחץ בלתי פוסק של נציג השירות על הלקוח. ככל הנראה, המציאות מלמדת שדפוס פעילות זה אפקטיבי יותר בשימור מאגר לקוחות נרחב מאשר שיפור איכות וטיב השירות.

 על רקע האמור, שירות חדש שהושק לאחרונה באינטרנט  – נתק (Netek.co.il) – הוא בבחינת בשורה של ממש לציבור הרחב. הנה ההסבר על השירות מתוך האתר:

כמוכם, גם אנחנו שונאים שמחזיקים אותנו על הקו ומנסים למרוח אותנו כשאנחנו רוצים להתנתק משירות מסוים. מרגע שהחלטנו שאנחנו עוזבים, אז לא משנה מה: לא נציג שימור לקוחות ולא הצעה טובה יותר, יעזרו להחזיק אותנו.

אלא, שחברות התקשורת לא ממש אוהבות לקוחות, ולכן הן מעמיסות קשיים בהתנתקות.

בדיוק בשביל אנשים כמונו הקמנו את נתק.

נתק מאפשר לכם בצורה פשוטה מאוד לשלוח הודעה לחברות התקשורת שמבקשת את הניתוק, ועל פי חוק אותן חברות חייבות לנתק.

חברה שלא תנתק אתכם בתוך שלושה ימים ממשלוח הודעת הניתוק תהיה חייבת בפיצויים בגובה של עד 10,000 ש"ח לפי סעיף 31א(א)(2ב) לחוק הגנת הצרכן.

 והנה תיאור פעילות נתק בדה-מרקר.http://it.themarker.com/tmit/article/17519.

לפחות כרגע השירות אינו כרוך בתשלום. השבוע עשיתי בשירות שימוש. מזה זמן אני מנסה להתנתק משירותי שיחות חו"ל של חברת Netvision. פקס שכתבתי ושלחתי בעצמי לא הוביל לתוצאה המקווה. לעומת זאת, פקס שנשלח באמצעות נתק הוביל (לפחות לפי הודעת החברה) לניתוקי מהשירות עוד באותו היום.

כעת רק נותר להמתין למיזם האינטרנטי של הגשת תביעות בגין הפרת החובה לנתק תוך פרק הזמן הנקוב…

מודעות פרסומת